środa, 11 listopada 2009

Puzzle i krzyż

Święto Niepodległości 11 listopad 2009.

Budzę się rano z gotową koncepcją połączenia puzzli na których ma być Pomnik Bożego Miłosierdzia ze Świetlistym Krzyżem jaki widzę przy parafii. Tych dwóch najistotniejszych fundamentów chrześcijaństwa nie da się rozdzielić. Najpierw było Pojednanie - całkowita jedność rodzaju ludzkiego pierwszych rodziców Adama i Ewy ze swym Bogiem i Stwórcą. Tę jedność ludzi, stworzonych na obraz i podobieństwo samego Boga, grzesząc, naruszyli nasi rodzice. Ich grzech pierworodny przenoszony jest „jakby w genach” na przyszłe pokolenia. Bóg Stwórca będąc Miłosiernym od pierwszego grzechu rodzaju ludzkiego przysyła na świat Swego Syna Jezusa Chrystusa., by ten odkupił świat przez swoją śmierć krzyżową. Tu jawi mi się ŚWIETLISTY KRZYŻ Chrześcijaństwo nie kończy się na krzyżu. Śmierć Boga - Człowieka kończy się PRAWDĄ ZMARTWYCHWSTANIA. Ten Zmartwychwstały Chrystus przyjdzie sądzić żywych i umarłych. Okaż nam Panie Miłosierdzie Swoje i daj nam Swoje zbawienie.

A teraz przełożę to na konkrety.
1) Parafia ma pomnik Miłosierdzia Bożego votum wdzięczności za pontyfikat Jana Pawła II .
2) Po ustawieniu kamienia z Chrystusem Miłosiernym na cokole, papież Benedykt XVI mówi: Bożemu Miłosierdziu zawierzam Was i Wasze rodziny. Z serca Wam błogosławę. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.
3) Chrześcijanie od 2 tysięcy lat chwalą Jezusa Chrystusa w znaku jego męki
4) Tym znakiem nie jest gwiazda, nie jest półksiężyc, nie jest głos dzwonu. Tym znakiem był, jest i będzie krzyż.
5) Przy świątyni parafialnej nie ma widocznego znaku krzyża
6) Należy czynić wszystko co w ludzkiej mocy, by postawić krzyż.
7) Stawiany krzyż musi być jednoznacznym świecącym w nocy , nad dachami naszych domów, nad świątynią , wyraźnym symbolem naszej wiary.
8) Takim symbolem może być ŚWIETLISTY KRZYŻ
9) Tak, jak do budowy pomnika Miłosierdzia włączyłem Polaków zamieszkałych za granicą, tak do budowy ŚWIETLISTEGO KRZYŻA chcę włączyć społeczność międzynarodową.
10) Jak to uczynić?
11) Wśród uczestników Poznańskiego Spotkania Młodych – Teize rozprowadzić bezpłatnie puzzle z obrazem Pomnika Bożego Miłosierdzia w Baranowie.
12) Puzle te wręczyć wszystkim zebranym na koronce do Bożego Miłosierdzia i śpiewie kanonów pod pomnikiem w dniu 1 stycznia o godz. 15:00 ( po obiedzie u rodzin).
13) Na puzlach zamieścić informację po polsku i angielsku że:
- puzzle są bezpłatne.
- dobrowolne datki na budowę ŚWIETLISTEGO KRZYŻA można wpłacać na podane konto parafii z dopiskiem: KRZYŻ
14) Na modlitwę uważam, że należy zaprosić młodych goszczonych w sąsiednich parafiach, a może i dalej (to spotkanie ekumeniczne, a pomik w miejscu pudlicznym nie w kościele, nie przy kościele, doskonale nadaje się do promowania otwartości)
15) Najmniejsza partia kartonów z puzzlami o wymiarach obrazka 48 x 34 cm (złożonego z 500 szt elementów), jaką można zamówić to 500 szt..
16) Jestem gotów sfinansować zakup takiej ilości puzzli z pomnikiem Bożego Miłosierdzia w Baranowie jako darowizny dla parafii w Baranowie pod warunkiem, że oprócz inormacji wymienionych w p-cie 13 na bokach kartonu z puzzlami znajdą się :
- maleńkie zdjęcia o wym.4 x 6 cm z budowy i 4 lat istnienia pomnika
- slowa papieża Benedykta XVI z 09.11..2005
- informacja, że właścicielem praw autorskich zdjęć i puzzli są Irena i Jerzy Zygarłowscy i nasz adres oraz adres internetowy e- meil i strona www. (na blog „Pojednanie” http://zapiskijerzego.blogspot.com/



Czytających blog proszę o krótką (może być anonimową ) opinię

Brak komentarzy: