Mija kolejny miesiąc od pamiętnego 10 kwietnia 2010!
Dzisiaj w Archikatedrze Warszawskiej o godz. 20.00
Msza święta w intencji Ofiar katastrofy pod Smoleńskiem.
Po Mszy Świętej przejdziemy pod Krzyż na Krakowskim Przedmieściu.
Przyjdźmy na modlitwę!
A Ci co nie mogą nich się z modlącymi łączą.
****
http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100910&typ=wi&id=wi11.txt
...jeżeli co dziesiąty członek tego Narodu będzie się modlił za swoją Ojczyznę regularnie - jego sprawa jak często, byleby regularnie - odmieni się życie tego Narodu.
... za Polskę się módlmy często, bo to jest nasz dom.
Więc teraz, synowie, słuchajcie mnie! Szczęśliwi, co dróg moich strzegą!Rozejrzyj się po polskiej ziemi, rozejrzyj się po drogach twojej rodziny, po drogach twojej pracy i twojego świętowania. Niech to będą Boże drogi! A ty te Boże drogi rozpoznając, jako Boże zachowuj, swoimi uczyń na nowo, strzeż, wiernie nimi podążaj z Maryją, Królową naszą.
Amen.
****
Amen. Wszyscy wiemy co to znaczy. Niech tak się stanie. Tylko i wyłącznie Tak.
Nie moja ale TWOJA Panie wola nich się stanie. To moje FIAT.
****
Na co? Na to, aby dzwon POJEDNANIE znalazł sobie miejsce w Świetlistym Krzyżu Pojednań, a krzyż znalazł godne miejsce. Kliknij proszę w menu klawisz "PHPTO" a zobaczysz dwa ciekawe zdjęcia . Dzisiaj kolejny rozdział opisu technicznego z dokumentacji krzyża sprzed dwóch lat.
****
2.9. Dzwon Pojednania
– pojednanie w rodzinach i narodzie
darem złożonym Janowi Pawłowi II
W środkowej partii krzyża, nijako w jego sercu, przewiduje się zainstalowanie dzwonu o nazwie POJEDNANIE . Waga dzwonu 150 kg, średnica 62 cm, ton E. Napęd elektromagnetyczny z układem sterowania Movotron II BC-11, sterowany radiowo pilotem do załączania na szczególne okazje i sterownikiem do automatycznego załączania dzwonu tylko w pełnych godzinach (zmiany warty honorowej). Na dzwonie płaskorzeźba przedstawiająca dłonie małżonków splecione kapłańską stułą – symbolizujące nierozerwalność sakramentalną małżonków ( wg projektu Wykonawcy - patrz plansza nr 3, poz. 10), u góry napis „Bóg, Honor, Ojczyzna”, słowa umieszczane na polskich sztandarach (por. plansza nr 3, poz. 5, kazanie ks. bpa polowego Wojska Polskiego Tadeusza Płoskiego), a u dołu nazwa dzwonu „Pojednanie”. Awers i rewers wystroju dzwonu różni się tylko układem rąk.
Uwaga: dzwon POJEDNANIE jest od dwóch lat gotowy, zamontowany na przewoźnej dzwonnicy i służy swoim głosem, o czym świadczą wcześniejsze wpisy na tym blogu.
1 komentarz:
Było sakrum,jest profanum-oczywiście pod pałacem prezydenckim,jakby ktos nie wiedział
Prześlij komentarz